breadcrumbs
  1. Home
  2. Informace
  3. Future Mobility

Jak zajistíme, aby řidič věděl přesně to, co musí vědět?

1 pohled ...                                               
Všechno důležité v jednom. Naše inteligentní řešení řízení informací umožňuje neustálé propojení řidiče a jeho koncových zařízení (například mobilních telefonů a navigačních systémů), systémů vozidel a okolí vozidla. To znamená neustálý pohodlný přehled o všem důležitém. Jízda autem a radost z jízdy budou v budoucnu ještě inteligentnější, bezpečnější a efektivnější.   

Staráme se o řízení informací. V naší divizi Interior vznikají technologie a koncepce shromažďování informací, stanovení jejich priorit, jejich úpravy a prezentace.

V rámci našeho výrobního portfolia pracujeme na třech tematických oblastech. To zahrnuje jednak rozhraní mezi člověkem a vozidlem, protože nové technické možnosti musejí být řidiči vhodným způsobem zprostředkovány. Za druhé se věnujeme propojení: vozidlo samo o sobě, vozidlo s okolním světem a vozidla mezi sebou. Za třetí myslíme systémově a vidíme automobil jako celek tak, abychom připravili odstupňovaná řešení pro moderní strukturu výroby vozidel a vyvíjeli nové funkce.

Když už jsme online všichni, tak proč ne auto?

Naše vize „Always On“ se zaměřuje mimo jiné na permanentní výměnu dat automobilu a je důležitým krokem k automatické jízdě.

Řešení společnosti Continental propojují vozidlo s mobilními koncovými přístroji, s jinými vozidly a s okolní infrastrukturou. Mimořádně důležité je spojení s tzv. cloudem. Umožňuje například přístup k dopravním informacím nebo k informacím o počasí pomocí internetu v reálném čase. Kromě toho je možné redukovat výpočty a realizovat nové funkce, jako jsou diagnostické služby online, rezervace parkovacího místa nebo přesně přizpůsobené tarify pojištění jsou pouze některé příklady.

Jak člověk získá přehled a kontrolu?

Dalším těžištěm je uspořádání rozhraní člověka a techniky, tzv. Human Machine Interface (HMI).

Všechno začalo v roce 1902, kdy byl patentován tachometr na vířivý proud. Indikace rychlosti byla první objektivní informací, která byla řidiči poskytnuta z jiného zdroje, než je jeho pocit.

O 100 let později je tu více informací, které jsou získávány senzory, anténami, řídicími jednotkami a ovladači. A ty musejí být pro řidiče optimálně připraveny. Nejmodernějšímu vývoji patří tzv. Head-Up-Display. Důležité jízdní informace jsou promítány na čelní sklo přímo do zorného pole řidiče. Technologie ve výši očí, která neodvádí pohled od dopravní situace a přispívá tak k bezpečnosti a komfortu.

Kromě toho vysoce technologicky vyspělá rozhraní budí důvěru v naděje automatizované jízdy. Ukazují řidiči, jak spolehlivě rozpoznává vozidlo své prostředí.

Kdo přinese cloud do auta?

Internet a s ním spojené služby jsou pro řidiče a spolujezdce stále důležitější. Vidíme sami sebe jako odborníky na integraci systémů a jako partnera výrobců vozidel. Kromě služeb pro správu firemního vozového parku získávaných přes internet a poskytnutí aplikací pro automobily vidíme spektrum našich služeb především v bezpečných a výkonných řešeních Endto-End a v oblasti tzv. cloud computing. Jsme tvůrci nápadů pro auto "doby informatické": „Always On“, uživatelsky přívětivé, inteligentnější než kdy dříve a zajedno s řidičem.

4 obory činnosti
Instrumentation & Driver HMI, indikační a ovládací systémy jako např. sdružené panely nástrojů, Head-up-Display a centrální zadávací jednotky
Infotainment & Connectivity, např. rádia, multimediální systémy, připojení mobilních koncových zařízení a telematiky
Body & Security, např. řídicí jednotky, systémy kontrolu tlaku v pneumatikách, kontroly přístupu a startovací systémy
Commercial Vehicles & Aftermarket, např. tachografy, řídicí elektronické systémy pro nákladní automobily, náhradní a spotřební součásti, služby a diagnostika