breadcrumbs
  1. Home
  2. Životní prostředí
  3. Až budou všichni jezdit autem, bude náš vzduch ještě k dýchání?

Až budou všichni jezdit autem, bude náš vzduch ještě k dýchání?

0,005 milimetrů                                               
Stokrát slabší lidský vlas - taková je tolerance jehly v trysce našeho piezoelektrického vstřikování. Tato vysoká přesnost umožňuje vyšší výkon motorů při nižší spotřebě paliva.   


K dalšímu vývoji technologií pohonů existují dva různé podněty: za prvé aktivní ochrana klimatu, především o snížení emisí CO2 a výfukových plynů. Za další - zvyšující se potřeba individuální mobility, která vede k nejrůznějším požadavkům na vozidla a pohony.

 Pod pojmem „Clean Power“ vznikají v divizi Powertrain moderní řešení pro benzínové i naftové motory i pro elektrifikované pohony. Díky nim bude motorismus nejen ekologičtější a dostupnější, ale zvýší se i komfort a radost z jízdy.

Jakým způsobem je možné ještě zvýšit efektivitu konvenčního spalovacího motoru?

I v následujících desíti letech bude spalovací a vznětový motor pro zhruba 95 procent všech nových vozidel standardním pohonným ústrojím. Další vývoj a zlepšení konvenčního hnacího ústrojí jsou tedy pro nás důležité.

U spalovacího motoru se stále více rozšiřuje přímé vstřikování, které snižuje spotřebu. Objevuje se stále častěji v kombinaci s turbodmychadlem poháněným výfukovými plyny a sníženým zdvihovým objemem.

Důležitými prvky pro seřízení vznětových motorů je vyšší tlak vstřikování a ještě lepší úprava směsi vzduchu a paliva. V této oblasti sázíme na piezoelektrické vstřikovače, v dalších generacích dosáhneme ještě lepších hodnot.

Tyto technologie jsou doplněny inovacemi v oblasti úpravy výfukových plynů. Emisní hodnoty vozidel jsou navíc snižovány našimi systémy řízení převodovky, které přispívají k úspoře paliva, palivovými čerpadly upravujícími spotřebu a celým portfoliem našich snímačů a akčních členů.

Jak můžeme na trh uvést elektrifikaci?

Čisté elektromobily už dnes nejsou zbožím pro úzký okruh nadšenců. O to je důležitější, abychom elektrickou energii jako část pohonu dostali do sériové výroby i dalšími cestami. Důvodem je, že elektrifikace bude dlouhodobě neodmyslitelným příspěvkem k efektivnější dopravě s nižšími emisemi.

Společnost Continental vidí řešení pro trh v odstupňování míry hybridnosti, v „elektrifikaci na míru“, a nabízí proto technologickou stavebnici, jejíž pomocí výrobce vozidel může při transparentním poměru ceny a užitku využít odstupňování v rozmezí dvanáct až 400 V.

Continental se přitom soustředí na nový hnací systém „48 Volt Eco Drive“. Tento systém doplňuje tradiční palubní síť 12 V energetickým akumulátorem 48 V. Tato elektrifikace hnacího ústrojí vyplňuje dosavadní mezeru mezi dnešním 12voltovým systémem "Start-Stop", který je nejnižší formou hybridní úpravy, a náročným vysokonapěťovým hybridem. S minimálními náklady na integraci zahrnuje systém „48 Volt Eco Drive“ již řadu funkcí a výhod spojených se spotřebou, které byly doposud vyhrazeny systémům "Mild Hybrid" s vyšším elektrickým napětím. 

Co máme na mysli, když mluvíme o elektrifikaci na míru?

Divize Powertrain nabízí modulární technologickou stavebnici, která umožňuje výrobcům flexibilní elektrifikaci vozidel. Od systému "Start- Stop", přes 48 voltů a hybrid až ke komponentům a systémům pro elektromobily.

Elektrifikace na míru

  • se orientuje podle potřeb řidičů,
  • splňuje požadavky výrobců vozidel,
  • je cestou k "elektromotorismu" za jasných rámcových politických podmínek.

5 oborů činnosti
Engine Systems, např. systémy řízení motoru a palivových komponent; výrobky k úpravě výfukových plynů pro užitná vozidla; turbodmychadla
Transmissionnapř. řízení převodovek: automatické převodovky, převodovky s dvojitou spojkou, automatizované manuální převodovky, plynulé automatické převody
Sensors & Actuators, např. akční členy, elektrická čerpadla, komponenty a moduly k regulaci emisí, senzory
Hybrid Electric Vehicle, např. výkonová elektronika, elektromotory, systémy akumulace energie, systémy Power-Net k podpoře palubní sítě
Fuel Supply, např. palivové čerpací jednotky, snímače hladiny, palivová čerpadla, řídicí elektronika pro palivová čerpadla