breadcrumbs
  1. Home
  2. Tisková sdělení
  3. Finanční informace

Společnost Continental pokračuje ve své úspěšné cestě a přesvědčivě udržuje očištěnou marži EBIT nad hodnotou 11 procent tak, jak bylo avizováno

Jan 12, 2015

  • Automobilový dodavatel zveřejňuje předběžné výsledky za hospodářský rok 2014
  • Obrat se zvýšil i navzdory negativním vlivům měnového kurzu na zhruba 34,5 miliard eur
  • Výhled pro rok 2015: cílem je nárůst obratu přibližně o 5 procent

Hannover, 12. ledna 2015. Navzdory výraznému oslabení evropského trhu s náhradními pneumatikami ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku dosáhl koncern Continental v hospodářském roce 2014 marže očištěného operativního výsledku (očištěný EBIT) vyšší než 11 procent. Obrat mezinárodního dodavatele automobilového průmyslu, výrobce pneumatik a průmyslového partnera narostl v předchozím roce na zhruba 34,5 miliard eur. Přitom negativně působily vlivy měnového kurzu ve výši zhruba 500 milionů eur.

„I při oslabení růstu v Evropě, Rusku a Jižní Americe jsme v minulém roce systematicky pokračovali v naší úspěšné cestě. Podařilo se nám to, i když již tak nestálé dění na trhu bylo dále znejistěno značnými výkyvy měnového kurzu nebo v poslední době propadem ceny ropy. O to víc je očištěný EBIT ve výši více než 3,8 miliard eur dokladem vynikajícího výkonu více než 190 000 našich zaměstnanců,“ řekl předseda představenstva společnosti Continental Dr. Elmar Degenhart v pondělí při příležitosti zveřejnění prvních předběžných výsledků v průběhu výstavy Motorshow v Detroitu v USA.

„V roce 2015 očekáváme vzestup celosvětové výroby osobních automobilů do celkové hmotnosti šesti tun ze zhruba 87 milionů vozidel přibližně na 89 milionů. Proto usilujeme o nárůst obratu o více než 5 procent na více než 36 miliard eur. Přitom chceme opětovně dosáhnout dvoumístné (očištěné) marže EBIT,“ doplnil Dr. Degenhart a upozornil současně na to, že v tomto výhledu nejsou zohledněny konsolidační účinky vyplývající z akvizice společnosti Veyance.

Společnost Continental představí své předběžné obchodní výsledky 5. března 2015 v rámci první zcela digitální finanční tiskové konference.