breadcrumbs
  1. Home
  2. Informácia
  3. Future Mobility

Ako zabezpečíme, aby vodič vedel presne to, čo musí vedieť?

1 pohľad ...                                               
Všetky dôležité informácie naraz. Vďaka našim inteligentným riešeniam na správy informácií je vodič vždy prepojený s koncovými prístrojmi (napríklad mobilnými telefónmi a navigačnými systémami), systémami vozidla a okolím vozidla – to znamená, že má vždy pohodlne pod kontrolou všetky dôležité informácie. Jazdenie s radosťou z jazdy bude v budúcnosti ešte inteligentnejšie, bezpečnejšie a efektívnejšie.   

Zabezpečujeme správu informácií. V našej divízii Interior vznikajú technológie a koncepty na zber, priorizáciu, prípravu a zobrazovanie informácií.

Na základe nášho výrobného portfólia pracujeme na troch okruhoch problémov. Prvým okruhom je rozhranie medzi človekom a vozidlom, pretože nové technické možnosti musia byť vodičovi poskytované správnym spôsobom. Druhým okruhom je prepojenie: v samotnom vozidle, prepojenie vozidla s vonkajším svetom a prepojenie vozidiel navzájom. Na tretí okruh sa pozeráme systémovo a vozidlo vnímame ako celom s cieľom vyvinúť rozšíriteľné riešenia pre moderné architektúry vozidiel a nové funkcie. 

Všetko je v súčasnosti online. Prečo nie aj vozidlá?

Naša vízia „Always On“ sa okrem iného zameriava na permanentnú výmenu údajov auta a je centrálnym krokom k automatickému jazdeniu.

Riešenia spoločnosti Continental spájajú vozidlo s mobilnými koncovými prístrojmi, s inými vozidlami a okolitou infraštruktúrou. Mimoriadne dôležité je pripojenie ku cloudu. To umožňuje napríklad prístup k dopravným informáciám alebo informáciám o počasí v reálnom času prostredníctvom siete Internet. Okrem toho je možné realizovať externé spracovanie/výpočty a sprístupniť nové funkcie – online diagnostické služby, rezervácie parkovacieho miesta alebo presne prispôsobené poistné tarify sú len niekoľkými príkladmi.

Ako si človek zachová prehľad a kontrolu nad všetkým?

Ďalším stredobodom je vytvorenie rozhrania medzi človekom a technikou – Human Machine Interface (HMI).

Všetko začalo s indukčným tachometrom patentovaným v roku 1902. Ukazovateľ rýchlosti bol prvou objektívnou informáciou, ktorý mal vodič k dispozícii okrem vlastného pocitu.

Viac ako 100 rokov neskôr existuje oveľa viac informácií, ktoré sa získavajú prostredníctvom senzorov, antén a riadiacich a ovládacích prístrojov. Tieto sa musia vodičovi poskytnúť optimálnym spôsobom. Jedným z najmodernejších trendov je tzv. head-up displej. Dôležité informácie pre vodiča sa tu zobrazujú na čelnom skle, priamo v zornom poli vodiča. Technológia vo výške očí, ktorá neodvádza pozornosť očí z diania na ceste a poskytuje tak vyššiu bezpečnosť a komfort.

Okrem toho si high-tech rozhrania získavajú dôveru vzhľadom na automatizované jazdenie. Vodičovi totiž ukazujú, ako spoľahlivo jeho vozidlo rozpoznáva okolie.

Čo prináša cloud pre autá?

Internet a s ním prepojené služby sú pre vodiča a spolujazdcov čoraz dôležitejšie. Považujeme sa za odborníka v oblasti systémovej integrácie a za partnera výrobcov automobilov. Okrem internetových služieb na riadenie vozového parku a poskytovanie aplikácií vhodných pre použitie v automobiloch vidíme naše spektrum služieb predovšetkým v bezpečných a výkonných koncových riešeniach a cloude. Vyvíjame nápady pre auto v informačnom veku: „Always On“, jednoducho použiteľné, inteligentné ako nikdy predným a späté s vodičom.

4 obchodné oblastí

Instrumentation & Driver HMI, zobrazovacie a ovládacie systémy, ako napr. kombinované prístroje, head-up displeje a centrálne vstupné zariadenia

Infotainment & Connectivity, napr. rádiá, multimediálne systémy, pripojenie mobilných koncových zariadení a telematika
Body & Security, napr. riadiace jednotky, systémy na kontrolu tlaku v pneumatikách, kontrolu prístupu a štartovacie systémy
Commercial Vehicles & Aftermarket, napr. tachografy, riadiace elektroniky pre nákl. vozidlá, náhradné diely/opotrebovávané diely, servis a diagnostika vozidiel