breadcrumbs
  1. Home
  2. Tlačová správa
  3. Elektrobit Automotive

Spoločnosť Continental naďalej dôsledne zvyšuje svoje softvérové a systémové kompetencie

May 19, 2015

  • Kúpou špecialistu na softvér, spoločnosti Elektrobit Automotive, rozširuje spoločnosť svoju ponuku
  • Vývojový tím spoločnosti Continental posilní takmer 1 900 vynikajúcich softvérových expertov

Hannover 19. mája 2015. Koncern Continental dôsledne zvyšuje, ako vopred avizoval, svoje systémové a softvérové kompetencie na riešenia v automobilovom priemysle. Medzinárodný dodávateľ komponentov pre automobilový priemysel kúpil spoločnosť Elektrobit Automotive GmbH so sídlom v Erlangene. Spoločnosť Elektrobit Automotive patrí k fínskej firme Elektrobit Corporation, ktorá je kótovaná na burze NASDAQ OMX Helsinki. Podnik je špecialistom na inovatívne softvérové riešenia a už viac ako desať rokov intenzívne spolupracuje so spoločnosťou Continental. Na uzavretie kúpy je ešte potrebné povolenie od kartelových úradov a súhlas valného zhromaždenia spoločnosti Elektrobit. Ukončenie transakcie sa očakáva v treťom kvartáli 2015.

Sťahovanie JPG

Predstavenstvo spoločnosti Elektrobit Corporation s transakciou jednohlasne súhlasilo a akcionárov podniku pozýva na valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať 11. júna 2015. Niektorí akcionári, ktorí dohromady zastupujú takmer 46 percent vydaných akcií, už záväzne prisľúbili, že budú s predajom súhlasiť. Na schválenie kúpy je nevyhnutná jednoduchá väčšina.

V spoločnosti Elektrobit Automotive (vrátane spoločnosti e-solutions GmbH) vyvíja takmer 1 900 špecialistov na zákazku popredných automobilových výrobcov a systémových dodávateľov výkonné riešenia komplexných funkcií vozidiel. Príkladmi môžu byť vyspelé systémy podpory riadenia a infotainment systémy. Spoločnosť Continental sa tak vďaka nim posilňuje jednak v rámci vývoja aktuálnych projektov, jednak aj pri vývoji technológií systémov pre automatizovanú jazdu. Spoločnosť Continental v súčasnosti zamestnáva okolo 11 000 pracovníkov v oblasti vývoja softvéru.

Kontakt pre novinárov

Hannes Boekhoff
Vedúci mediálneho oddelenia
Continental AG
Telefón: +49 (0) 511 938-1278
Mobil: +49 (0) 170 762 73 26
E-mail: hannes.boekhoff@conti.de

Vincent Charles
Tlačový hovorca pre oblasť ekonomiky a financií spoločnosti Continental AG
Telefón: +49 511 938-1364
Mobil: +49 (0) 173 314 50 96
E-mail: vincent.charles@conti.de

Sťahovanie Tlačová správa (na Word)