breadcrumbs
  1. Home
  2. Tlačová správa
  3. Finančné informácie

Continental v roku 2013 ďalej mierne stúpa a prekonáva cieľ pri upravenom operatívnom výsledku

Jan 13, 2014

  • Dodávateľ pre automobilový priemysel zverejnil predbežné kľúčové údaje pre obchodný rok 2013
  • Obrat vzrástol napriek silným negatívnym vplyvom menových kurzov na približne 33,3 miliárd eur
  • Vyhliadky na rok 2014: Snaha o dosiahnutie zvýšenia obratu o viac ako 5 percent

Hannover, 13. januára 2014. Koncern Continental maržou vo výške 11,2 percentá pri upravenom operatívnom výsledku (upravený EBIT) citeľne prekonal svoj cieľ pre obchodný rok 2013. Obrat medzinárodného dodávateľa pre automobilový priemysel, výrobcu pneumatík a priemyselného partnera vzrástol v roku 2013 oproti minulému roku mierne na približne 33,3 miliárd eur.

Sťahovanie Tlačová správa (na Word)

„Naše vysoké nasadenie sa oplatilo: Boli sme schopní viac ako len vyrovnať oslabenia konjunktúry v južnej Európe a v časti rýchlo sa rozvíjajúcich sa trhov. Náš úspech vznikol napriek značným negatívnym menovým vplyvom v dôsledku silného eura s objemom viac ako 700 miliónov eur. Upravený hospodársky výsledok EBIT vo výške 3,7 miliárd eur je mimoriadne silný výkon celého tímu koncernu Continental. Tým sme v roku 2013 pôsobivo pokračovali v našej ceste za úspechom, ktorú sme začali pred rokmi“, povedal Dr. Elmar Degenhart, predseda predstavenstva spoločnosti Continental pri príležitosti zverejnenia predbežných  kľúčových údajov v utorok na konci motorovej šou v Detroite, USA.

„V roku 2014 očakávame len mierny nárast celosvetovej výroby osobných automobilov s celkovou hmotnosťou do šesť ton z cca 83 miliónov vozidiel v roku 2013 na vyše 85 miliónov. Podľa toho sa budeme usilovať o rast obratu vo výške viac ako 5 percent na cca 35 miliárd eur. Chceme pritom bezpochyby potvrdiť našu dvojmiestnu upravenú maržu hospodárskeho výsledku EBIT“, vyhlásil Degenhart.

Continental predloží predbežné obchodné výsledky dňa 6. marca 2014 vo Frankfurte nad Mohanom.